Konyhát építünk - 1. fejezet
március 30, 2015A kezdetek
A ház tervezésénél arra törekedtünk, hogy a konyha és a nappali ne legyenek egy légtérben, ugyanakkor ne legyenek teljesen különválasztva se, és az étkezőasztal mindenképp a konyhában kapjon helyet. Így jött létre egy 21 nm-es helyiség, amely 3 oldalról nyitott, de mégsincs olyan érzésem benne, mintha a nappali sarkában állnék.
A tervezéssel párhuzamosan foglalkoztunk azzal, hogy a konyha stílusa reálisan tükrözzön minket, tehát semmi negédes vidéki báj, semmi funkciótlan dekoráció, ugyanakkor nem akartunk átesni a ló túloldalára sem valami acélos-inoxos ipari konyha létrehozásával. Az ipari stílus viszont mindkettőnkhöz közel áll, tehát gondolatban ezt puhítottuk addig, míg meg nem született egy robusztus tűzhely képe a fejünkben, fölötte egy ipari lámpával. Ez azonban kevés egy jól funkcionáló konyha megtervezéséhez, nem tudtuk mi mekkora legyen, vagy hogy milyen anyagokkal dolgozzunk, úgyhogy segítségül hívtuk Nórát, és itt kezdetét vette a komoly tervezés.
Ötletek és hangulatok
Rengeteg képet végignéztünk, és rengeteg jó ötleten rágtuk át magunkat, a lakberendezés legfájóbb pontja szerintem, hogy az ember nem tehet be mindent a házába, ami hirtelen megtetszik neki. :) Az utolsó körben végül többek közt ilyen inspirációs képek maradtak:
![]() |
![]() |
Sok-sok beszélgetés után pedig összeállt a kép, és elkészült a látványterv. Szürke bútor, fehér csempe, hosszú fa polcok és fekete fal. Számunkra a legfontosabb kitétel az volt, hogy a tűzhelyet a lehető legtöbb természetes fény érje, úgyhogy ez került végül a konyha közepére. Tőle balra szemmagasságban lesz majd a sütő, a falnál pedig a mosogató, alatta mosogatógép, a sarokban, a nappali ajtó mellett a hűtő, a teraszajtóhoz pedig idővel majd egy borhűtő kerül.
![]() |
A fenti (nyugati) ajtó a nappaliba, a lenti (keleti) ajtó pedig a teraszra vezet. Az ablakok déli fekvésűek. |
0 megjegyzés